Harry Potter Role Play Game
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harry Potter Fanları için bir RPG

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

2. Sayı Çıktıııı

3 posters
YazarMesaj
Rita Skeeter
Yeni Cadı veya Büyücü
Yeni Cadı veya Büyücü
Rita Skeeter

Büyü Puanı : 00

2. Sayı Çıktıııı Empty
MesajKonu: 2. Sayı Çıktıııı   2. Sayı Çıktıııı I_icon_minitimeSalı Ağus. 17, 2010 12:44 pm

Evet By EjderKaN Potter dergiyi çıkarmam için bu gün bana yetki verdi eğer beğenirse bundan sonrada birlikteyiz...
İlk önce Harry Potter ın zamanndaki Sihir Bakanlığı ile ilgili bir makalem var Buyrun

Sihir Bakanlığı, Büyü Dünyası’nın İngiltere’deki hükümet örgütlenmesidir. Bakanlığın temel görevi Muggle’ların büyücü dünyası insanlarının kültürünü tamamen öğrenmelerini engellemektir. Bu,diğer birçok hükümet örgütlenmesindeki gibi yetersiz, çok büyük ve karmaşık bir bürokrasi demektir. Bakanlık yedi farklı bölümden oluşur. İçlerinden en büyüğü Sihirli Yasal Yaptırım Dairesi dir. Esrar Dairesi dışındaki diğer tüm daireler ona karşı sorumludur. Yönetim merkezleri ya da bazı ofisler Londra’dadır. Yasaları uygulayan ve düzenleyen çok sayıda daire, komite, yönetim kurulu ve ofisden oluşur. Cadı ve Büyücülerin etkinliklerini Muggle’lardan saklamanın ve tabii işler kontrolden çıkınca Hafıza Büyüsü uygulamanın yanısıra ticari ve uluslararası işlerle de ilgilenir.

Büyücü hapishanesi olan Azkaban, Bakanlığın sorumluluğundadır. Açık denizde küçük bir ada üzerinde yer alan Azkaban, Voldemort güçlenene kadar çok iyi korunmaktaydı. Buradaki gardiyanlık işlerini Ruh Emici ’ler başarıyla sürdürmekteydi ancak Voldemort güçlendikten sonra bir isyan çıkaran Ruh Emiciler Azkaban'ı terketmişler ve şehre inerek saldırılara başlamışlardır. Muggle dünyasında da sebebi bilinen veya bilinmeyen nedenlerle son zamanlarda değişik felaketler ortaya çıkmaktadır. Bunların nedeni aslında Ruh Emicilerdir. Sihir Bakanlığı bu duruma hayli endişelenmektedir ve olayları önlemek için olağanüstü güçle çalışmaktadırlar. Baskı altında kalan Sihir Bakanı Cornelius Fudge zorla istifa ettirilmiş yerine Scrimgeour atanmıştır.

Büyücü olduğunu bilmeyen fakat okul çağı geldiğinde Hogwarts'a gitmek için büyücü olduğunu öğrenen herkesin Sihir Bakanlığını ve bu bakanlığın kanınlarını büyücüler dünyasına adım atarken kabul etmeleri gerekmektedir.

Büyücüler tarafından yapılan büyülerin Sihir Bakanlığı tarafından onaylanmış olması gerekmektedir. O zaman yasal olurlar. Elle yazılmış büyüler Bakanlık tarafından onaylanmamış büyülerdir.

Muggle Başbakanı Büyücüler Dünyası’nın farkındadır. Büyük olasılıkla tüm dünya liderleri de. Muggle’lar büyücülerin farkına vardığı zaman ortaklaşa çalışıp sorunu çözerler.

Voldemort'un güçlenmesi ve büyü dünyasını ele geçirmesi sırasında Bakanlık çalışanlarının çoğu çeşitli büyülerle Voldemort tarafında yer almışlar en sonunda da Yandaşlar tarafından Bakanlık düşürülmüştür. Dönemin Bakanı Scrimgeour öldürülmüştür. Voldemort bundan sonra kendini net bir biçimde Sihir Bakanı olarak ilan etmese de Bakanlık'ın görünmez, gizli yeni bakanı olur. Görünen Bakan artık Pius Thicknesse'dir.

Bakanlık bu dönemde politika değiştirmiş ve büyücüler dünyasını Voldemort'a karşı değil, Harry Potter'a karşı uyarmaya yönelik girişimlerde bulunmaktadır.

Birde Diagon yoluna yeni gelicek 5 eşya üzerinde duruluyor bunlardan birini öğrenmeyi başarabildik...

Evet bu Kara Zümrüt ne işemi yarıyor bu kara zümrüt çok işe yarıyor bunu kullanarak ateşi kontrol edebilirsiniz bunla kalmaz ateşte yaratabilirsiniz sanırım düellolardada bu kullanılıcak saldırı değerinin 250 olıcağını açıkladı bakanlık umarım karanlık ellerin eline geçmez bu zümrüt Bidahaki sayıda görüşmek üzere Rita ...
Jack Potter
Moderatör
Moderatör
Jack Potter

Hp : 15000
Bina : Slytherin
Uçma Yeteneği : 50465
Asa : Ceviz ve ejderha yüreği teli +5000 güç
Büyü Puanı : 90000
Sahip olunanlar : 1 Adet Çikolota,1 Tane Şapka,Normal Wall ,Süpürge,Savaş Elbisesi,Hogwarts Cüppeleri,1584456 Galleon

2. Sayı Çıktıııı Empty
MesajKonu: Ben Gerçekten Beğendim   2. Sayı Çıktıııı I_icon_minitimeSalı Ağus. 17, 2010 12:53 pm

Ejderkan Ben Gerçekten Beğendim Bunu İşe Almalısın Smile
http://www.metin2fhorum.1forum.biz
By EjderKaN Potter
SuperGameAdmin
SuperGameAdmin
By EjderKaN Potter

Hp : 750
Bina : Gryffindor
Uçma Yeteneği : 500
Asa : Dikenli Defne ve Anka Teleği
Büyü Puanı : 1500
Sahip olunanlar : 3000 Galleon ,Görünmezlik Pelerini,Yakışıklılık cüppesi,Bir Hiperoglif,Bir baykuş,Bir Anka Kuşu,Bir Testral

Karakter Kağıdı
HP:
2. Sayı Çıktıııı Left_bar_bleue200/2002. Sayı Çıktıııı Empty_bar_bleue  (200/200)
Exp:
2. Sayı Çıktıııı Left_bar_bleue50000/500002. Sayı Çıktıııı Empty_bar_bleue  (50000/50000)
Galleon: 3000

2. Sayı Çıktıııı Empty
MesajKonu: Geri: 2. Sayı Çıktıııı   2. Sayı Çıktıııı I_icon_minitimeSalı Ağus. 17, 2010 2:31 pm

TMM ALINDI İŞE...
http://harry-rpg-potter.benimforum.org

2. Sayı Çıktıııı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 1.SAYI ÇIKTI
» Dırdırcı 1.Sayı